Info Galerie Zájmy Odkazy Kniha

Zde jsou odkazy na stránky, které jsou pro mě nějakým způsobem důležité, nebo kam chodívám častěji než zřídka
Stránky mých kamarádů, přátel a spřízněných duší vůbec
7.65 -- Libercký fotoklub, který vznikl teprve nedávno, na začátku roku 2005, se společným krédem: Klub lidí, kteří nechtějí dělat tuctové fotografie. FomaKlub Liberec -- Sdružení libereckých fotografů s bohatou tradicí, ve kterém se scházejí fotografové několika generací již více než 60 let.
Pavel Záhorec -- Severočeský fotograf, který umí fotografovat krajinu, ale ne jen tu, jako málokdo. Pokud si chcete odpočinout od malicherností běžného dne určitě se běžte podívat. Jana Hunterová -- Používá techniku, která ji umožňuje soustředit se zejména na obsah fotografie. Její výrazně výtvarně pojatý subjektivní dokument určitě stojí za pozornost.
Jaromír F. Typlt -- Básník, prozaik, kurátor, filozof, znalec umění, hudby, ... všestraně nadaný, s velkým přehledem o kultuře, která je kulturou a nikoliv podivnou masovou zábavou. Ondra Toral -- Stejně jako Jana Hunterová, kolega s Klubu 7.65. Fotografie pro náročnějšího diváka, ale kdo se vydrží chvíli dívat, může objevit velmi zajímavý svět.
28 -- Skupina 11 účastníků workshopu Antonína Kratochvíla v létě 2009. Neskutečná osobnost Antonína Kratochvíla a přístup k fotografii je stmelil v jeden celek. Dělají skvělé fotografie.
Spolky, osobnosti, časopisy, portály, zajímaví fotografové, ...
Svaz českých fotografů -- sdružení, které navázalo na dlouholetou tradici Svazu Československých fotografů. Pomáhá organizovat fotografickou činnost, pořádá soutěže a výstavy, stará se o svazovou sbírku.... PaladiX -- Fotografický portál s řadou článků o fotografování a kvalitních informací o všem, co se děje ve světě fotografie. Spousta dalších odkazů na užitečné stránky, obchod, inzerce....
Vojtěch Herout -- Zajímavý fotograf s citem pro kompozici, který se nevyhýbá žádnému žánru. Mě nejvíce zaujal jeho pohled na dění ve městě a některá zátiší. Petr Macháček - Izidor -- jeden z členů zajímavého fotoklubu Lanškroun. O svém vidění světa osobitě vypráví černobílými fotografiemi. Mimo to umí udělat pěkný web.
Agentura Magnum -- Prestižní seskupení fotografů, kteří nechybí nikde kde se něco ve světě děje. Výsledky jejich činnosti jsou součástí všech světově proslulých zpravodajských tiskovin již více než 60 let. James Nachtwey -- Jeho práce je posláním. Moto na jeho stránkách: "Jsem svědkem a moje obrazy jsou mým svědectvím. Události, které zaznamenávám, by neměly být zapomenuty a nesmí být opakovány."
Agentura VII -- Agenturu VII založilo v září 2001 sedm fotografů. Mezi jinými například James Nachtwey a Antonín Kratochvíl. Její zaměření i význam jsou podobné jako Agentury Magnum. Antonín Kratochvíl -- Fotograf Chris Anderson o něm prohlásil: "Jeho osbnost působí jako zlobr. Ale on je až děsivě inteligentní, nejbystřejší pozorovatel lidského chování, jakého znám". Na jeho fotografiích je to znát.
Info Galerie Zájmy Odkazy Kniha